Komunikat w sprawie RP I Ds 62.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez prok. G. Zarański   
czwartek, 23 lutego 2017 13:44

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie prowadzi śledztwo dotyczące przywłaszczenia na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie ponad 17 milionów złotych.

W sprawie podejmowane są dalsze czynności, w tym dokonano zatrzymania kolejnych dwóch osób - przedsiębiorców zaangażowanych w przestępczy proceder, wobec których wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw z art. 258 § 1 k.k. i innych. Wobec tych podejrzanych w dniu dzisiejszym zostaną skierowanie wnioski do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do Prokuratury stawił się także wczoraj dobrowolnie inny przedsiębiorca T. D - wezwany celem ogłoszenia mu postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz przesłuchania go w charakterze podejrzanego, wobec którego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tysięcy złotych oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

W dniu dzisiejszym udzieliłem krótkich informacji telefonicznych w sprawie dziennikarzom TVP INFO, TVN, Radia Kraków, Radia RMF FM, Gazety Krakowskiej.

Zmieniony: czwartek, 23 lutego 2017 13:54
 
Strona Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie - BIP, Stworzone w opraciu o GNU/GPL License Joomla!