Komunikat w sprawie RP I Ds 62.2016 (2) PDF Drukuj Email
Wpisany przez prok. M. Chudzik   
czwartek, 16 marca 2017 10:43

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie nadzoruje śledztwo dotyczące przywłaszczanie środków pieniężnych przekazywanych przez Skarb Państwa do dysponowania Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie. Łączna szkoda, którą poniósł Skarb Państwa wynosi ponad 22 milionów złotych.

W sprawie podejmowane są dalsze czynności, w tym w dniu 14 marca 2017r. dokonano zatrzymania kolejnej dziewiątej już osoby - Jarosława B.- przedsiębiorcy zaangażowanego w przestępczy proceder, wobec którego wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów, między innymi działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu przywłaszczanie środków pieniężnych przekazywanych przez Skarb Państwa do dysponowania Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie, tj. o przestępstwo z art. 258 § 1 k.k. i inne.

Wysokość przywłaszczonych środków pieniężnych przez tego przedsiębiorcę opiewa na kwotę ponad 4.900 tys. złotych.

W dniu 14 marca 2017r. ogłoszono podejrzanemu Jarosławowi B. postanowienie o przestawieniu zarzutów, po czym przesłuchano go w charakterze podejrzanego.

Prokurator Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie 15 marca 2017 roku skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Jarosława B.

 
Strona Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie - BIP, Stworzone w opraciu o GNU/GPL License Joomla!