Informacja prasowa w sprawie RP I Ds 32.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez prok. G. Zarański   
czwartek, 21 września 2017 06:55

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie Wydział I ds. Przestępczości Gospodarczej nadzoruje postępowanie o sygn. RP I Ds. 32.2017 w sprawie działania w okresie od sierpnia do października 2016 r. zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność polegała na deklarowaniu do właściwych Urzędów Celnych w kraju wewnątrzwspólnotowego nabywania samochodów osobowych przy pomocy podrobionych dokumentów zaniżających wartość pojazdów doprowadzając tym samym do uszczuplenia wartości podatku akcyzowego w łącznej kwocie 890.000,00 zł. Czynności w tej sprawie wykonuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

W trakcie postępowania w okresie od maja do sierpnia 2017 r. dokonano zatrzymania pięć osób, wobec których zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju i dozoru Policji.

Natomiast w dniu 19 września 2017 roku zatrzymano 2 osoby, tj. Mariusza B. oraz Dawida B., którym przedstawiono zarzut kierowania wspólnie i w porozumieniu w okresie od dnia 1 sierpnia do 31 października 2016 roku w Zielonej Górze, Gubinie i Krośnie Odrzańskim województwa lubuskiego, Krzeczowicach, Przemyślu, woj. podkarpackiego, zorganizowaną grupą przestępczą mającą na celu popełnianie przestępstw skarbowych w zakresie unikania i zaniżania należności podatkowych, ponadto oszustwa w związku z zaniżaniem wartości pojazdów, uszczupleniem należności w podatku akcyzowym w kwocie 890.000,00 zł, a także oszustw na szkodę osób fizycznych i prawnych, którzy ostatecznie nabyli te pojazdy na łączną kwotę 838 551,00 zł.

Wobec dwóch podejrzanych Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie zgodnie z wnioskiem prokuratora.

W trakcie czynności przeszukania na posesji w jednej z miejscowości zabezpieczono kwotę 1.967.000,00 zł.

 
Strona Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie - BIP, Stworzone w opraciu o GNU/GPL License Joomla!