Informacja prasowa w sprawie RP I Ds 22.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez prok. G. Zarański   
piątek, 22 grudnia 2017 15:36
Prokuratura Regionalna w Rzeszowie nadzoruje prowadzone przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, śledztwo sygn. RP I Ds 22.2017, związane z działaniem na terenie woj. podkarpackiego oraz w innych miejscowościach na terenie kraju zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw karno – skarbowych polegających na sprowadzaniu do kraju, przechowywaniu, przewożeniu i ukrywaniu wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego oznaczania znakami skarbowymi akcyzy, co naraziło Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie nie mniejszej niż 3.466.860 złotych.
W dniu 20 grudnia 2017 roku w ramach czynności prowadzonych na polecenie Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie w miejscowościach położonych w rejonie Jarosławia zatrzymano na gorącym uczynku konfekcjonowania i przepakowywania wyrobów akcyzowych trzech obywateli Ukrainy zaangażowanych w przestępczy proceder – Yevhena B., Mykolę S. oraz Volodymyra Z. Ponadto ujawniono i zabezpieczono 7.559 kilogramów melasy tytoniowej w pojemnikach i kartonach, urządzenia służące do jej napełniania, pakowania i foliowania, opakowania kartonowe, naklejki, syrop glukozowy, faktury i dokumenty przewozowe.
W dniach 21 i 22 grudnia 2017 roku w tut. Prokuraturze prowadzone były czynności z udziałem zatrzymanych – ogłoszono im zarzuty, przesłuchano ich w charakterze podejrzanych, jak również zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, takie jak dozór Policji, poręczenia majątkowe w kwocie 20.000 złotych oraz zakazy opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem paszportu. Ponadto w stosunku do wszystkich podejrzanych zastosowano zabezpieczenia majątkowe na środkach pieniężnych w kwotach po 40.000,00 złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

 

Zmieniony: piątek, 22 grudnia 2017 15:49
 
Strona Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie - BIP, Stworzone w opraciu o GNU/GPL License Joomla!