Informacja prasowa w sprawie RP I Ds.34.2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez prok. Jerzy Bułaś   
piątek, 20 kwietnia 2018 10:16

W toku nadzorowanego przez Wydział I do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie śledztwa sygn. RP I Ds. 34.2016 prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu, w dniu 19 kwietnia 2018 r. zatrzymano i wykonano czynności z udziałem 2 podejrzanych – mieszkańców
woj. podkarpackiego i lubelskiego - Andrzeja Z. i Damiana S., którym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego z art. 54 § 1 k.k.s. i inne.

Zarzuty dotyczą m.in. uchylania się w okresie od marca 2013 r. do grudnia 2016 r. od opodatkowania poprzez nieujawnienie organom podatkowym przedmiotu i podstawy opodatkowania z tytułu sprzedaży suszu tytoniowego nieoznaczonego wymaganymi znakami akcyzy nieuprawnionym podmiotom i osobom, przez co został narażony na uszczuplenie podatek akcyzowy w kwocie ponad 16.000.000 zł. Zarzucany podejrzanym czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Ponadto dokonano przeszukań w kilkunastu miejscach na terenie województwa podkarpackiego i mazowieckiego, mających na celu zatrzymanie suszu tytoniowego nieoznaczonego znakami akcyzy oraz dokumentacji związanej z przestępczym procederem.

Wobec podejrzanych wystąpiono z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Zmieniony: piątek, 20 kwietnia 2018 10:20
 
Strona Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie - BIP, Stworzone w opraciu o GNU/GPL License Joomla!