Komunikat Rzecznika Prasowego z dnia 29 marca 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez prok. Mariusz Chudzik   
środa, 29 marca 2017 13:32

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie Wydział I ds. Przestępczości Gospodarczej nadzoruje postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, założonej i kierowanej przez Marka Z. oraz Mateusza W., w skład której wchodzili Paweł S. i Tomasz D. i inne nieustalone osoby, mającej na celu popełnienie przestępstwa skarbowego polegającego na uchyleniu się od opodatkowania w celu zatajenia prowadzenia działalności, związanej z handlem substancjami chemicznymi tzw. „dopalaczami", na własny rachunek i posłużenia się imieniem i nazwiskiem, nazwą lub firmą innego podmiotu założonego na terenie USA, tj. o czyn z art. 258 § 1 kk.

W trakcie postępowania w październiku i listopadzie 2016 r. dokonano zatrzymania dwóch osób, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw karno-skarbowych oraz zarzutu tzw. „prania brudnych pieniędzy" na łączną kwotę ponad 9.000.000 zł. Wobec tych osób stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W dniu 27 marca 2017 r. zatrzymano 3 osoby. Dwóm z nich przedstawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw karno-skarbowych i zastosowano nieizolacyjny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Trzeciemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut kierowania ww. zorganizowaną grupą przestępczą, wobec którego Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 
Strona Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie - BIP, Stworzone w opraciu o GNU/GPL License Joomla!