Prokuratura Regionalna w Rzeszowie pod sygn. akt RP I Ds. 16.2018 nadzoruje prowadzone przez Zarząd w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji śledztwo m.in. w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby wchodzące w skład zarządu oraz ustalonych pracowników Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku w okresie od czerwca 2010 roku do kwietnia 2017 roku, czym wyrządzono szkodę majątkową w wysokości co najmniej 170 min zł, tj. o przestępstwo kwalifikowane z art. 296 § 1 i 3 k.k i inne.

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 20 stycznia do 24 stycznia 2020 r. rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie przebywa na urlopie wypoczynkowym. Wszelkie pytania proszę przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie prokurator Mariusz Chudzik do 13 września 2019 będzie korzystał z urlopu wypoczynkowego. W tym czasie dziennikarze w celu uzyskania informacji, mogą kierować pytania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 24 czerwca 2019 r. w Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie odbyła się, organizowana przez Prokuratora Regionalnego w Rzeszowie, konferencja na temat wzajemnej współpracy w sprawach karnych pomiędzy Prokuraturą Obwodową we Lwowie i prokuraturami okręgu Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Konferencja 24 czerwca 2019 roku

W toku śledztwa RP I Ds. 2.2019 funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Rzeszowie oraz Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie działając na polecenie Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie dokonali zatrzymania 17 osób, w tym jednego obywatela Ukrainy.

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie Wydział I do Spraw Przestępczości Gospodarczej nadzoruje śledztwo prowadzone przez Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie w sprawie działania od stycznia 2016 r. do sierpnia 2017 r., w Tarnowie, woj. małopolskiego, Jarosławiu, woj. podkarpackiego i innych miejscowościach na terenie Polski, zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było popełnianie przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu, polegających na wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami oraz dokumentami Tax Free w zakresie kupna - sprzedaży proszku do drukarek 3D Metal Powder Sin Titanum oraz podejmowaniu czynności, które mogą udaremnić lub znaczenie utrudnić stwierdzenie przestępnego pochodzenia, środków płatniczych pochodzących z wyżej opisanego przestępstw, jak również poświadczenia nieprawdy w dokumentach w postaci faktur oraz dokumentów Tax Free, poprzez wprowadzenie do obrotu gospodarczego i posłużenie się poświadczającymi nieprawdę dokumentami oraz fakturami niedokumentującymi rzeczywistych operacji gospodarczych dotyczących obrotu wyżej wymienionym proszkiem do drukarek w celu wprowadzenia w błąd pracowników właściwych miejscowo i rzeczowo naczelników urzędów skarbowych, narażając Skarb Państwa na nienależny zwrot podatku.