Uprzejmie informujemy, iż nowa strona internetowa Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie znajduje się pod adresem https://www.gov.pl/web/pr-rzeszow

 

Dzień 21 lutego 2021 roku został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw. W 2021 roku w dniach 22-28 lutego obchodzony będzie po raz kolejny ,,Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Obchody mają na celu zwrócenie
uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Jedną z form pomocy są bezpłatnie porady prawne udzielane w czasie obchodów, które w tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne wirusem SARS-CoV-2, będą udzielane w formie zdalnej tj. telefonicznie przez wyznaczonych prokuratorów lub za pośrednictwem internetowej skrzynki pocztowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na powyższy adres w dniach 22-28 lutego będzie można przysłać e-mail z prośbami o poradę lub pomoc.

Szczegółowe informacje o dyżurach telefonicznych i on-line i innych formach pomocy zostaną umieszczone na tablicach ogłoszeń i na stronach internetowych Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie oraz Prokuratur Okręgowych w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu. Na stronach internetowych prokuratur możliwe będzie także uzyskanie informacji o instytucjach i organizacjach udzielających pomocy ofiarom przestępstw.

Kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem internetowej skrzynki pocztowej z prokuratorami dyżurnymi możliwy będzie od poniedziałku do piątku tj. 22 lutego - 26 lutego w godz. 9:00- 12:00 i 15:00-18:00.

W Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie porady prawne będą udzielane zgłaszającym się zainteresowanym w godzinach dyżurów w pokoju 108 - I p. przy ul. Hetmańskiej 45D.